Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Sianożętach

Sianożęty - typowe letnisko nad Bałtykiem, które tak na dobrą sprawę tętni życiem przez dwa miesiące w roku, lipiec i sierpień. Poza tym okresem panują tutaj cisza i spokój, a upływające niespiesznie godziny mijają praktycznie niepostrzeżenie. To znaczy że panują tutaj wprost wymarzone warunki do tego, by nad morzem odpocząć na Wielkanoc. W końcu w święta też trzeba się kiedyś zrelaksować i podejść do wszystkiego na totalnym luzie, zamiast z gorącą głową biegać po całym domu.

Wielkanoc nad morzem w Rewalu

Naturalnie trzeba za to wyłożyć konkretne pieniądze, ale jak policzył niedawno jeden z portali zakupowych: nieznacznie więcej niż na święta organizowane w domu. Jakieś 200zł. A spędzając Wielkanoc nad morzem w Sianożętach narobić się trzeba tylko tyle, co pakując trochę ubrań i dojeżdżając na miejsce. Całą wymagającą nielichego wysiłku robotę - sprzątanie, gotowanie i przyrządzanie dań - odwalą za gości pracownicy pensjonatów i obiektów wczasowych, które przygotowały stosowną ofertę.

Nad morzem najprzyjemniej jest oczywiście w środku lata, ale wczesna wiosna też ma w zanadrzu kilka niezaprzeczalnych atutów. Wakacje zawsze wiążą się z tłumami na plaży i długawymi kolejkami do wszystkiego, do czego mogą się ustawiać. Na przykład Western Parku. A w Wielkanoc Sianożęty i sąsiednie Ustronie Morskie są zdecydowanie spokojniejsze, nie tak oblegane przez turystów. Dzięki temu z miejscowych atrakcji korzysta się znacznie swobodniej.

Decydując się na Wielkanoc nad morzem w Sianożętach można liczyć przede wszystkim na szeroką paletę możliwości aktywnego wypoczynku. W miejscowości działa stadnina koni, a ustroński kompleks aquaparku Helios umożliwia uprawianie m.in. tenisa, piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Posiada też kręgielnię. Warto też zobaczyć najstarsze dęby w Polsce, rosnące w lesie na południe od lotniska w Bagiczu. Chcąc zwiedzać zabytki oraz ciekawe muzea, trzeba będzie wybrać się na małą wycieczkę do pobliskiego Kołobrzegu. Miłośnicy architektury i sztuki sakralnej powinni pamiętać jeszcze o Rusowie, gdzie stoi XIV-wieczny kościół Matki Boskiej Różańcowej.

Wielkanoc w górach w Karpaczu

Jak widać można przytoczyć sporo argumentów za tym, by wyjechać na Wielkanoc nad morze do Sianożęt. Pozostaje tylko przekonać najbliższych do takiego pomysłu, a w świąteczny weekend cieszyć się przyjemnym wypoczynkiem razem z rodziną.

Dodano: 2016-10-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz