Sianożęty - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

W zachodniopomorskich Sianożętach, właściwie bezpośrednio sąsiadujących z Ustroniem Morskim, wypoczynek grupom zorganizowanym - najczęściej składającym się z dzieci i młodzieży - planuje się już od lat, a już zwłaszcza w sezonie letnim. Przyjeżdżające do kurortu zielone szkoły korzystają przede wszystkim z uroków bałtyckich plaż - o inne atrakcje, z wyłączeniem typowych dla takich miejscowości salonów gier, pojawiających się od czasu do czasu małych lunaparków etc., może być już trudniej. Chyba, żeby zabrać kolonię na mały wypad do jednej z pobliskich miejscowości. Wtedy to wachlarz dostępnych wycieczce szkolnej możliwości spędzania czas zwiększa się po wielokroć.

Same Sianożęty posiadają przynajmniej jedno miejsce, które warto byłoby uwzględnić w programie zielonej szkoły. Mowa o stadninie koni Trotto, oferującej turystom indywidualnym oraz przyjeżdżającym w zorganizowanych grupach szereg różnych zajęć i atrakcji jeździeckich. Od nauki podstaw, aż po jazdę w terenie - a nie ma to jak przejażdżka po malowniczym terenie razem z koleżankami i kolegami ze szkolnej wycieczki. Z pewnością nadmorskie kolonie w siodle będą niezapomnianym przeżyciem, które przyniesie pewne korzyści na przyszłość.

W najbliższym sąsiedztwie Sianożętzielonej szkole można polecić wizytę na lotnisku Kołobrzeg-Bagicz. To wprawdzie niewielki obiekt cywilny użytku wyłącznego, na którym lądować mogą raczej małe samoloty, ale w wakacje można zabrać tu szkolną wycieczkę na loty widokowe, skoki spadochronowe i inne atrakcje związane z awiacją. Trzeba tylko mieć na uwadze, że zabranie całej kolonii w przestworza wymaga wielokrotnych przelotów. I kiedy parę osób cieszy się lotem, reszta zorganizowanej grupy musi czekać na dole.

Znacznie, znacznie więcej niż w Sianożętach rzeczy interesujących szkolne wycieczki czeka w sąsiednich miastach: Kołobrzegu i wspominanym wcześniej Ustroniu Morskim. Jako że Dziki Zachód wciąż wzbudza żywe zainteresowanie u dzieci i młodzieży na koloniach, warto wybrać się do Western Parku i Parku Rozrywki Zieleniewo. Gdyby zielona szkoła miała zachęcać uczestników do aktywnego spędzania czasu, to idealnie sprawdzi się ustroński kompleks Helios. Wśród atrakcji, jakie grupa zorganizowana będzie miała tutaj do dyspozycji, są choćby aquapark, nowoczesna, kameralna kręgielnia oraz cały szereg różnych boisk. Zawsze dobrym pomysłem jest też wizyta w jakimś parku linowym.

Jeżeli jednak wybierającym się do Sianożęt szkolnym wycieczkom w pierwszym rzędzie ma przyświecać edukacja i uzupełnianie programu nauczania, wtedy trzeba skorzystać z bogactwa kołobrzeskich muzeów. Kolonia dydaktyczna z pewnością powinna uwzględniać takie miejsca jak wielooddziałowe Muzeum Oręża Polskiego, poświęcone pomorskiemu folklorowi Muzeum 6D - Maszoperia czy nie takie znowu małe oceanarium. Trzeba wspomnieć, że dobrym pomysłem będzie wyruszenie razem z zieloną szkołą w nieco dłuższą podróż do Dziwnowa. Po to, aby całej grupie zorganizowanej pokazać wszystkie latarnie morskie w Polsce. Rzecz jasna w formie szczegółowych modeli, w skali 1:10. Jest to “najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja wybrzeża”. W przypadku Parku Miniatur i Kolejek to szumne hasło jest w pełni uzasadnione, o czym najlepiej przekonać się na własnej skórze.

Dodano: 2017-02-07 14:06:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz