Najmocniej polecane atrakcje dla rodzin z dziećmi na wczasy w Sianożętach

Zachodniopomorskie Sianożęty to mały, kameralny, nadmorski kurort w sąsiedztwie Ustronia Morskiego, bardzo blisko Kołobrzegu. To właśnie te miejscowości trzeba odwiedzić, jeśli szuka się najciekawszych atrakcji w najbliższej okolicy. Nie zaszkodzi jednak nieco poszerzyć horyzonty, jeśli w tej dalszej perspektywie znajduje się zdecydowanie najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja na wybrzeżu w Polsce.

W samych Sianożętach można liczyć jedynie na stadninę koni i loty widokowe z pobliskiego lotniska. Do tego Western Park i kompleks sportowo-rekreacyjny Helios w Ustroniu Morskim, kołobrzeskie wystawy i muzea, portowe nabrzeże pasażerskie… i w zasadzie to by było na tyle. Kto chciałby razem z najbliższymi spędzić niezapomniany, pełen fantastycznych wrażeń dzień, niech pojedzie do Dziwnowa i odwiedzi tamtejszy Park Miniatur i Kolejek.

To absolutnie wyjątkowe miejsce, wypełnione po brzegi atrakcjami dla dzieci i nie tylko. Po pierwsze kolorowe i wyposażone w efekty specjalne z rodzaju “dym i dźwięk” pociągi na wielkiej, zbudowanej z ponad kilometra małych torów i innych elementów makiecie kolejowej. Po drugie: utrzymana w podobnej stylistyce pasażerska Kolejka Parkowa (atrakcja dla dorosłych jak najbardziej dostępna),z łudząco podobną do zabytkowego oryginału repliką parowozu Px 48. Po trzecie: dokładne modele wszystkich latarni morskich w Polsce (skala 1:10),do których co jakiś czas dołączają rekonstrukcje innego typu zabytków. Po czwarte: spory i nowoczesny plac zabaw, unikalne pamiątki ze sklepiku, kawiarenka z pysznymi słodyczami oraz malownicze, zacienione alejki z ławeczkami. I wreszcie po piąte: liczne atrakcje dla grup. Kolonie dziecięco-młodzieżowe, zielone szkoły i wszystkie pozostałe grupy zorganizowane mogą liczyć na program wzbogacony m.in. o warsztaty z modelarstwa, rozmaite gry i zabawy przy ognisku czy artystyczne występy nawiązujące do dominujących w Parku Miniatur i Kolejek tematów.

Jako że podróż samochodem z Sianożęt do Dziwnowa do jakaś godzina i kwadrans jazdy przez ok. 80 kilometrów różnych dróg, ten artykuł nie może się obejść bez podstawowych wskazówek dla dojazdu do Parku Miniatur i Kolejek. Najpierw należy wjechać na krajową jedenastkę i udać się do Kołobrzegu. W mieście na jednym ze skrzyżowań, zamiast trzymać się DK 11 w stronę portu, trzeba pojechać prosto ul. Koszalińską - w drogę wojewódzką 102. I tej właśnie drogi trzymać się cały czas, na Trzebiatów i Międzyzdroje. Aby trafić na parking parku, wystarczy potem tylko w Dziwnowie skręcić w ul. Marynarki Wojennej: drugą w lewo za mostem zwodzonym na rzece Dziwnej, zapewniającym połączenie wyspie Wolin ze stałym lądem.

Galeria
Dodano: 2017-06-20 15:22:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz