Wędkarstwo w Gminie Kołobrzeg

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Gmina Kołobrzeg intensywnie promuje możliwości wędkarskie wśród turystów. Trudno żeby było inaczej, skoro dysponuje tak ciekawymi i zróżnicowanymi łowiskami. Najbardziej oczywistym z nich jest Morze Bałtyckie.

W mieście jest kilka ciekawych miejscówek, w których warto zarzucić wędkę. Oczywiście po uprzednim załatwieniu formalności i stosownego pozwolenia - zajmuje się tym Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego (ul. Węgorzowa 6c). Morskie łowiska w Kołobrzegu obejmują obszar od ujścia Parsęty do mostu kolejowego na Kanale Drzewnym, mniej więcej na wysokości Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego.

Gdzie ryby biorą najczęściej? Najlepiej będzie spróbować na falochronach w porcie, spacerowym molo oraz pomoście na wschodnim skraju miejscowości przy bulwarze Sułkowskiego. W tych miejscach można złapać choćby flądry, belony (znane też jako bociany morskie),śledzie, płocie, dorsze, kur diabły (niejadalne, za to idealne na trofea),czy leszcze. Interesującą opcją są też pełnomorskie wyprawy kutrami na dorsze, oferowane przez wielu miejscowych rybaków.

Niektóre słodkowodne gatunki - np. pstrągi i lipienie - czasami pojawiają przy kołobrzeskich brzegach Bałtyku. Jednak zdecydowanie częściej pływają w Parsęcie - królowej rzek Pomorza, jak uważa wielu wędkarzy. Najbliżej ujścia żyją m.in. miętusy i węgorze, nieco dalej w górę nurtu można spotkać choćby szczupaki, łososie, okonie i trocie.

Sporą popularnością wśród miłośników łowienia ryb cieszą się coroczne zawody, m.in. ząbrowskie Salmo Parsęty czy rozgrywany w Rościęcinie Memoriał Wierzbickiego - Troć Parsęty.

Innymi ciekawymi rzekami w regionie są Dębosznica, Błotnica i Rega, której ujście znajduje się w Dźwirzynie. Doskonałym akwenem jest także jezioro Resko Przymorskie.

Bieżące wiadomości dotyczące pogody, zasad połowów na poszczególne gatunki i najobfitszych w ostatnich dniach miejscówek można uzyskać w punkcie informacyjnym dla wędkarzy, mieszczącym się przy ul. Łopuskiego 18 w Kołobrzegu.

Mini przewodnik

Wybierając się do Kołobrzegu, zawsze warto zabrać ze sobą wędkę i resztę sprzętu niezbędnego do połowu ryb - czy to na obiad, czy dla czystej sportowej satysfakcji. W samej Parsęcie żyje całe mnóstwo różnych gatunków, a przecież Bałtyk nie ustępuje rzekom ani trochę w tym względzie. Najnowsze informacje o łowiskach w okolicy można uzyskać przy Łopuskiego 18.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja