Kręgielnia Helios

Kręgielnia w Ustroniu Morskim wchodzi w skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego Helios i umiejscowiona jest tuż obok pływalni krytej.

Gra w kręgle (bowling) nie jest wcale trudną aktywnością i może w nią zagrać praktycznie każdy. Najlepiej i najweselej gra się jednak w gronie rodziny czy znajomych. Cała zabawa polega na strąceniu specjalną kulą, dziesięciu pinów (kręgli) ustawionych w trójkąt i znajdujących się na końcu toru, oczywiście jak najmniejszą liczbą rzutów.

Gra składa się zazwyczaj z dziesięciu rund (tzw. ramek). Na początku każdej z nich, kręgle są ustawiane na nowo. W każdej rundzie, każdy gracz ma do dyspozycji po dwa rzuty. Pojedyncza runda kończy się w dwóch możliwych okolicznościach:

  • gdy zawodnik strąci wszystkie kręgle,

  • gdy zawodnikowi skończą się oba rzuty.

Za każdy strącony pin dostaje się 1 punkt. Są jednak wyjątki, za które otrzymuje się dodatkowe pkt.:

  • strike – czyli strącenie wszystkich kręgli za pierwszym rzutem. Gracz otrzymuje 10 punktów za rzut, a w następnej rundzie zdobyte punkty w obu rzutach, liczą się podwójnie. Strike zdobyty w ostatniej rundzie, daje nam dwa dodatkowe rzuty.

  • spare – czyli strącenie wszystkich kręgli podczas jednej rundy. Oprócz 10 punktów za rzut, podwajają się punkty tylko w kolejnym rzucie, a nie w całej następnej rundzie, tak jak w strike'u. Można więc strącić część kręgli w pierwszym rzucie, a resztę w drugim lub za pierwszym razem nie strącić nic, a za drugim - wszystko.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

WEJŚCIA POJEDYNCZE1 godzina30 minut
Poniedziałek-piątek35 zł/tor20 zł/tor
Weekendy i święta40 zł/tor25 zł/tor


KARNETY1h/tor
10 wejść250 zł
20 wejść400 zł
50 wejść750 zł

Bowling to bez wątpienia znakomita rozrywka. Sprawdza się znakomicie zarówno jako niezobowiązująca zabawa, jak też źródło przyjacielskiej, sportowej rywalizacji. Partyjka w gronie znajomych - to jest to! Kręgielnia w kompleksie sportowym Helios nadaje się i dla starych wyjadaczy, i dla tych, którzy jeszcze nie mają bladego pojęcia, co to jest spare czy strike.

Komentarze (1)
Anonim 10.08.2021 21:05

Niezmiernie mi przykro że zapłaciłem za całą godzinę a kręgielnia została wyłączona wcześniej bo pan tak chciał mimo tego że jeszcze był czas przed zamknięciem i mogliśmy dokończyć grę. Pan powiedział że on nie będzie czekać sobie poszedł. Masakra ale jeżeli chodzi samą grę to była bardzo przyjemna. Jeżeli ktoś chce grać w kręgle to trzeba przychodzić co najmniej z 10 minutowym zapasem bo inaczej jest się narażonym na nieprzyjemności i zepsuty humor, o pieniądzach nie wspominając.

Dodaj komentarz